top of page
לחצות 24 פייסבוק_edited.png

נהר חיינו גועש בימים אלה עד כדי כך שקשה לפעמים לראות איך אפשר לצלוח אותו ולהגיע בבטחה אל הגדה השניה.

מעבר לכאב הגדול שמתלווה למציאות המלחמה, אתגרי חיים אחרים שהיו קיימים עוד לפני המלחמה אולי ממשיכים ללוות אותנו ואף מועצמים: אובדן, מחלה, כאב כרוני, משבר מקצועי או משפחתי ועוד.

 

תרגול מיינדפולנס יכול לעזור בטיפוח תעצומות נפש ורוח הדרושות לנו בזמנים כאלה. תרגול בהתמדה ולאורך זמן מגדל בנו את היכולת לפגוש באופן ישיר ואמיץ את אתגרי החיים כפי שהם, לשהות איתם בהקשבה עמוקה ואמפתית, ומתוך כך למצוא את המענה ההולם עבורם ועבורנו. התרגול הזה מחבר אותנו למעיינות של חוכמה ושל לב שתמיד היו בנו, ומלמד אותנו איך למנף גם את הקשיים של חיינו למקורות של כוח, של תבונה, של אהבה, של ערך ומשמעות. תרגול מיינדפולנס גם מספק לנו כלים פרקטיים להתמודדות יומיומית עם קשיים רגשיים, מכאובי גוף, מערכות יחסים מאתגרות ועוד.

לצד כל זה, במצב של קשיים רגשיים משמעותיים (ובמיוחד עם רקע של טראומה) יתכן קושי לשהות לאורך זמן עם החוויה הפנימית כפי שתרגול מיינדפולנס מזמין, וכן קושי בתחזוק והטמעה של התרגול לאורך זמן. בהקשר כזה האופנים הרגילים של תרגול ולימוד מיינדפולנס לא תמיד יכולים לספק את המענה המיטבי.

הקורס "לחצות את הנהר" בנוי עם תשומת לב מיוחדת לאתגרים ולצרכים הייחודיים לתרגול מיינדפולנס בהקשר של קושי רגשי במפלס גבוה. הקורס מסתמך על הידע המקצועי העדכני ביותר, לצד שנים של התנסות פרקטית בשילוב של מיינדפולנס בעבודה שלי כפסיכותרפיסט.

ההתאמות הייחדויות כוללות בין השאר:

 • דגש רב על ביסוס תחושת בטחון ושימורה לאורך כל הקורס, ומתן עדיפות לעניין זה בכל התרגולים.

 • שמירה על קבוצה קטנה ואינטימית (עד 10 משתתפות.ים) המאפשרת יחס יותר אישי.

 • חשיפה יותר הדרגתית לתרגול בהשוואה לקורס מיינדפולנס סטנדרטי.

 • מפגשים יותר קצרים ופריסת שעות הקורס על-פני יותר מפגשים, כך שהמשתתפות.ים יזכו לתמיכה של המעטפת הקבוצתית לאורך יותר זמן (12 שבועות במקום 8 או 9 שבועות כפי שנהוג בקורס סטנדרטי).

 • עידוד המשתתפות.ים למצוא התאמות אישיות לתרגול שישמרו את תחושת הבטחון. במיוחד בתחילת הקורס, פרקי-הזמן הקצרים של התרגול יאפשרו למצוא את ההתאמות הנחוצות בלי "ללכת לאיבוד" בתרגולים יותר ממושכים.

 • בניית מעטפת רחבה ומגוונת של משאבים מבוססי מיינדפולנס. בנוסף למיומנויות מיינדפולנס בסיסיות, ישולבו גם תכנים ותרגולים הקשורים לאיכויות הלב, ערכים ומחוייבות, ויסות רגשי ועבודה עם כאב.

הקורס יתקיים במיקום נעים וביתי בפרדס חנה.

ישנה אופציה לתגבר את הקורס עם מפגשים אישיים בעלות יחסית נמוכה. מפגשים כאלה יאפשרו להתאים את התרגול לצרכים הספציפיים שלך ולסוגיות החיים שמעסיקות אותך.

למי מיועד הקורס?

הקורס מתאים למתחילים ומתחילות, וגם למי שרוצה לרענן את התרגול.

לא נדרש נסיון קודם.

מהם מועדי הקורס?

 • 12 מפגשים בימי חמישי בערב (18:30-20:30) מה-1 בפברואר עד ה-18 באפריל 2024. 

 • המפגש המסכם של הקורס (18.4) יהיה מעט ארוך יותר, מ-18:00 עד 21:00.

מהו תהליך ההרשמה?

 • שיחה אישית טלפונית עם המנחה

 • תשלום דמי הרשמה ע"ס 250 ש"ח

 • מילוי שאלון קצר

מה עלות הקורס?

 • 1600 ש"ח (כולל מע"מ), מתוכם 250 ש"ח דמי הרשמה.
  ניתן לפרוס ל-2 או 3 תשלומים.

 • 200 ש"ח הנחה בהרשמה מוקדמת עד ה-15 בינואר 2024, וכן למי שנרשם.ת בקבוצה של 2 או יותר (בכל זמן).

 • הנחות נוספות עשויות להינתן במקרים של קושי כלכלי.

 • עלות מפגשים אישיים במהלך הקורס (אופציונלי): ​​

מפגש מלא (60 דקות) - 100 ש"ח​

חצי מפגש (30 דקות) - 50 ש"ח

אסף קידר Asaf Kedar

על המנחה:

 

ד"ר אסף קידר - מתרגל מיינדפולנס ובודהיזם מאז 2008. מורה למיינדפולנס בהכשרת המרכז הבינתחומי הרצליה בשיתוף עם אוניברסיטת בנגור (בריטניה). מטפל ומדריך בפסיכותרפיה גופנית בשילוב מיינדפולנס ובודהיזם בקליניקה פרטית בפרדס חנה ואונליין. מנחה סדנאות וקבוצות התפתחות. בעל רקע בעולם האקדמי עם דוקטורט במדע המדינה מאוניברסיטת קליפורניה–ברקלי. בעבר לימדתי בסמינר הקיבוצים ובקמפוס ברושים.

דוגמאות לתרגולים מונחים שלי אפשר למצוא כאן.

משובים נוספים מפעילויות אחרות שלי בעבר אפשר למצוא כאן.

משובים מפי משתתפי/ות הקורס בעבר:

"הייתי מרוצה מאוד מהמקצועיות, הרצינות, ההשקעה (מכל הבחינות) מהרגישות והחדות לצד היכולת ללמוד וללמד מכל סיטואציה שקרתה במהלך המפגשים ומחוצה להם. הידע העצום והרצון להנחיל לנו ידע וריפוי ממקום חומל וקשוב ועם יכולת להבחין בעיקר ומשם לפתוח משהו אצלנו ולאפשר לנו גדילה. הזמינות והפניות במהלך הקורס כולו."

"אני מרגישה שנפתח לי חלון נוסף להתבוננות פנימה והחוצה, התבוננות חומלת יותר ולא שיפוטית. זה גם הזכיר לי ועזר לי להיות נוכחת יותר בכל פעולה שאני עושה."

"[אסף] מאוד רגיש וקשוב. מתייחס בצורה רצינית ומכבדת, נטול שיפוטיות ומשרה אווירה נינוחה ובטוחה. מרגיש שיש על מי לסמוך ושאנחנו בידיים טובות."

"[אסף] מאד נעים ואכפתי. התערבויות משמעותיות מול משתתפי הקורס."

"החומר הועבר בצורה נגישה ורהוטה, המנחה קשוב ולא שיפוטי ועם רגישות גבוהה למשתתפים."

"התרגולים, בעיקר תרגול [מדיטציית] הר שמלווה אותי ביום יום [...], היו מאוד משמעותיים ומעוררים עבורי. מעיין נקודות מפנה/קפיצה."

לפרטים והרשמה

תודה על הפנייה!אצור קשר בהקדם

לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות ולהרשמה - מוזמנות.ים בשמחה להרים טלפון, לשלוח הודעת ווטסאפ או לכתוב מייל:

אסף קידר

טל.  054-5829103 

מייל: asaf.kedar@gmail.com

אפשר גם ליצור קשר ע"י מילוי הטופס הזה:

bottom of page